Podjadanie między posiłkami? ćwiczenia umysłowe Ci pomogą

Podjadanie między posiłkami? ćwiczenia umysłowe Ci pomogą

Podjadanie między posiłkami to temat który każdy z nas zna, prawda? Nie okłamuj się że z Tobą jest inaczej! Ty też podjadasz! przestań się w końcu okłamywać!

podjadanie między posiłkami
lubisz podjadać prawda? tyle pysznych rzeczy do wyboru

Podjadanie między posiłkami, dlaczego tak się dzieje?

Wszyscy przeżywamy chwile kuchennego pobłażania, które są niczym innym jak podjadanie między posiłkami czyli do przejadania się. Jeśli zdarza się to raz na jakiś czas, nie ma się czym martwić. Jeśli zdarza się to często, możesz się zastanawiać, czy masz problem z przejadaniem się lub „uzależnieniem od jedzenia”. Zanim się zmartwisz, wiedz, że nie jest to uważane za oficjalną diagnozę medyczną. W rzeczywistości istnienie uzależnienia od jedzenia jest przedmiotem gorących dyskusji.

Wiele osób nieświadomie przejada się i nie zdaje sobie z tego sprawy, dopóki nie skończą posiłku. Właśnie w tedy ćwiczenia umysłowe mogą pomóc ci trzymać się rozsądnych rozmiarów porcji.

zajmij umysł

Podczas jedzenia skup się… na jedzeniu!

Skupienie to praktyka bycia obecnym w chwili i obserwowania sygnałów, które zalewają twoje zmysły. W czasie posiłku Pomyśl o tym, jak jedzenie wygląda, jak smakuje i pachnie. Jaka jest konsystencja? Jakie wspomnienia przywołuje? Jak się czujesz?

Będąc skupionym przy posiłkach, spowolnisz proces jedzenia, zwrócisz większą uwagę na sygnały głodu i sytości swojego ciała i być może unikniesz przejadania się.

To sprawia, że ​​​​cofasz się o krok i podejmujesz decyzje dotyczące tego, co jesz, zamiast przechodzić przez automatyczny proces patrzenia na jedzenie, brania jedzenia, konsumowania jedzenia.

O to co możesz zrobić by zdecydowanie lepiej skupić się na jedzeniu i zredukować podjadanie między posiłkami:

Wyłącz telefon, telewizor i komputer. Jedz w spokojnej, uporządkowanej przestrzeni. Przygotuj się na 20-minutowy posiłek. Powoli przeżuwaj jedzenie i odkładaj widelec pomiędzy kęsami.

delektuj się posiłkiem

Ćwiczenia które pomogą poprawić CI Twoje skupienie:

Skup się na oddechu.

Powoli rób wdech i wydech. Z każdym wdechem pozwól, aby brzuch ” wyszedł”. Z każdym wydechem pozwól, aby brzuch „wszedł”. To angażuje przeponę, która jest połączona z nerwami między mózgiem a jelitami i sprzyja relaksacji.

Relaksacja mięśni. W tym ćwiczeniu napinasz i uwalniasz jedną główną grupę mięśniową na 20 sekund. Kiedy napinasz i rozluźniasz mięsień, zwróć uwagę, jak to jest, gdy mięśnie się spinają i rozluźniają, tylko na tym, nic więcej.

Wybierz się na spokojny spacer ( – TUTAJ – przeczytasz o długich spacerach i ogromnych korzyściach jakie wyniesiesz z nich dla siebie! ), nawet jeśli trwa to tylko pięć minut. Użyj zmysłów, aby objąć oczami maksymalnie ile to możliwe z otoczenia, Jakiego koloru są liście na drzewach? Czy na ziemi są pęknięcia i gdzie one są? Jak pachnie powietrze? Czujesz powiew na skórze? – TUTAJ przeczytaj wpis o medytacji dla początkujących która nauczy Cie jak się lepiej skupiać, jak czuć bardziej wszystko!

Ćwicz jogę lub rozciąganie. Obie te starożytne praktyki pracy nad ciałem obejmują głębokie oddychanie i skupienie się na odczuciach cielesnych.

Prowadź dziennik. Zapisz szczegóły swojego dnia. Spróbuj uwzględnić to, co odbierały twoje zmysły — widoki, dźwięki i zapachy, których doświadczyłeś, oraz tekstury, których dotknąłeś. Nie martw się, że przez cały dzień starasz się być uważny. Zacznij od chwili tu i teraz.

Im bardziej będziesz skupiony przez cały dzień, tym bardziej będziesz uważny podczas jedzenia. I może się okazać, że jesteś w stanie lepiej podejmować decyzje dotyczące spożywanego jedzenia.

obserwuj i czuj

Podsumowanie:

Trenuj skupienie, możesz to robić w czynnościach prostych i miłych, w ciągu dnia i wieczorem, wystarczy chcieć, to łatwe.

Jeśli natomiast myślisz o jedzeniu cały czas, po wstaniu, po jedzeniu, przed snem a nawet w nocy, to sugeruję jednak udać się do internisty po pierwszą konsultację i kierunek w którym powinieneś dalej z tym problem iść.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.